Kurzy první pomoci, které mají smysl!

Nebudeme vás zatěžovat žádnými zbytečnými informacemi navíc, které by vás jen zmátli. 

A nebudeme vás učit  složité postupy, které by vás znejistily. 

Cílem našich kurzů a školení je vám předat informace v rozumné míře a obsahu, tak aby vás krizové situace nezaskočily.

Užijte si kurz hravou formou s praktickými nácviky, díky kterým získáte jistotu.

S námi nebudete jen tak sedět, vtáhneme vás do děje.

Jak to všechno proběhne?

Řeknete nám, jakou máte představu
Společně si vše projdeme a my pak zhodnotíme, jaké máme možnosti vaší představu realizovat
Vytvoříme pro vás nabídku na míru
Ještě jednou si vše upřesníme a potvrdíme
A tadááá k samotné realizaci
Zůstaneme v kontaktu

Co na kurzy říkají jejich účastníci?

„Školení první pomoci od FAS jsme absolvovali u nás ve firmě. Školení bylo super, stejně jako lektoři, kteří jsou z praxe a ví o čem mluví. Rozhodně doporučuji, protože je člověk sám překvapený, jak se způsoby poskytnutí první pomoci v čase mění.“

Tereza Podaná
Ředitelka Neovize

Absolventka kurzu:
První pomoc pro zdravotníky

Absolvovali jsme kurz první pomoci pro miminka/děti. Moc děkuji za dokonalou přípravu, skvělý lidský přístup. Možnost si vše vyzkoušet a probrat všechny situace byla k nezaplacení. Profesionální a zároveň lidský přístup se dnes jen tak už nevidí.

Gabriela Bystroň
Absolventka kurzu:
První pomoc u dětí

Náš tým Fitness Clinic před nedávnem absolvoval školení první pomoci u FAS. Mohu je doporučit – skvělí lektoři, praktické zaměření, spoustu názorných ukázek, nácvik na figurinách, týmová práce a hlavně mnoho cenných informací. Děkujeme 😊👍

Lea Vršecká
Zakladatelka a majitelka FITNESS CLINIC

Absolventka kurzu:
První pomoc prakticky

Sbor dobrovolných hasičů děkuje lektorům FAS za kurz první pomoci. Teoretická část vedená naprosto skvěle a praktická část zaměřená na popáleniny a autonehodu byla díky skvělému maskování úrazů zcela autentická. Vřele tento tým doporučujeme, jsou profici a své zkušenosti umí skvěle předat.

Šárka Przeczková
Starostka SDH Komorní Lhotka

Absolventka kurzu:
Zážitková první pomoc

Co vás nejčastěji zajímá?

Ideální je, když se školení realizuje přímo na daném pracovišti. Má to jednu obrovskou výhodu, a to je ta, že lze s účastníky nacvičovat postupy tak, jak by je dělali za normálních okolností. Existuje spousta faktorů, které ovlivňují správné postupy první pomoci. Už jen u samotného příjezdu záchranné služby je potřeba vyřešit například kdo je bude čekat? Kde? Máte dveře na kartu? Kdo jim je otevře? Pojedou výtahem ? Nebo jen po schodech?  

V případě, že ale nemáte možnost realizovat školení u vás, nabídneme vám dostupné učebny, které jsou co nejblíže k vám.

Doporučená délka školení s praktickým nácvikem je minimálně 3 hodiny, zážitkové školení nebo teambuilding ale může probíhat celý den. Všechno záleží jen na naší domluvě a obsahu školení.

Zaměstnavatel je dle § 102 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů, povinen zajistit a určit podle druhu činnosti a velikosti pracoviště potřebný počet zaměstnanců, kteří zajišťují poskytnutí první pomoci. Což znamená, že není potřeba proškolit všechen personál ale postačí pouze jeho část. Na osoby, které pak budou u zaměstnavatele evidovány jako proškolené, se v případě potřeby budou ostatní obracet. Pokud se rozhodnete proškolit pouze určitou část zaměstnanců, myslete na jejich nahraditelnost. Doporučujeme vám z důvodu možných dovolených, nemoci či odchodu těchto osob zvolit opravdu větší počet osob. 

Plnění této povinnosti bývá předmětem kontrol státních orgánů. (§ 102 odst. 6, § 103 odst. 1 písm. g) a j) zák. č. 262/2009 Sb., zákoníku práce).

 

Na základě proběhlého školení je všem účastníkům předáno osvědčení o jeho absolvování. Pro zaměstnavatele pak vydáváme potvrzení o realizaci školení včetně prezenční listiny.

Záleží na tom, jaké vzdělávací akce se budete účastnit. Před samotnou realizací se domluvíme, kde a jak bude akce probíhat, a pro jistotu vám vše, včetně doporučení jak se připravit zašleme.

Zážitkové školení nebo teambuilding bude s největší pravděpodobností probíhat venku. A tak se v určitých situacích určitě zašpiníte od trávy, hlíny, nebo umělé krve. Buďte na to připraveni v pohodlném oblečení, u kterého vám nebude líto, když se zničí.

Během všech akcí pořizujeme jak fotografie tak video. Samozřejmě ale máte možnost odmítnout pořizování záznamu. V tomto případě stačí informovat lektora na místě.  Fotky slouží především pro vás na památku ale velmi zdařile snímky můžeme použít i pro naše účely buďto na webové stránky, sociální sítě nebo na propagační materiály. Pokud se tak stane, a vám to nebude vyhovovat, stačí nám dát vědět a my daný záznam smažeme.