Kurzy první pomoci pro firmy

Níže uvádíme nejžádanější akce, které pořádáme. Ale umíme toho i mnohem více! Pokud máte zvláštní požadavky, ozvěte se nám, dokážeme je proměnit ve skutečný zážitek.

První pomoc prakticky

Už dost dlouhých a nudných přednášek o první pomoci…

Už dost zbytečných matoucích informací…

Už dost složitých postupů…

Během tohoto školení  vás nenecháme jen tak sedět a poslouchat. Aktivně vás zapojíme do děje a předáme vám jen opravdu důležité informace. Postupy první pomoci, které vás naučíme, jsou jednoduché ale dokážete jimi zachránit život.

Během školení budete seznámeni se základy bezpečnosti, volání na tísňovou linku, život ohrožujícími stavy, traumaty a spoustou dalšího.

Doporučená délka: min. 4 hodiny

Místo realizace: dle dohody (pouze Praha a Středočeský kraj)

Cena: od 750Kč/osobu

Pojďte do toho s námi, uvidíte že to bude stát za to!

Školení první pomoci s praktickým nácvikem
Propojení základní teorie první pomoci a praktického nácviku
Zážitkové školení první pomoci
teorie, praktický nácvik a řešení krizových situací s reálně namaskovaným poraněním

Zážitková první pomoc

Člověk si nejlépe zapamatuje to, co na vlastní kůži prožije. První pomoc zážitkem vás naplno vtáhne do děje. 

Školení je složeno ze základů teorie první pomoci, praktických nácviků a také řešení simulací reálných krizových situací. 

Z praxe dobře víme jak realita vypadá, a proto vás dokážeme s pomocí namaskovaných poranění a několika rekvizit přenést do krizové situace těžko rozpoznatelné od reality. Naučíme vás krok po kroku jakým způsobem pomoci zraněným, a přitom myslet na vlastní bezpečnost. Zároveň vám ukážeme, jak pracovat se strachem a stresem, které tyto situace mohou vyvolat. 

Vyzkoušejte si s námi nanečisto, jak zachránit život. 

Místo realizace: dle dohody 

Cena: individuální dle rozsahu

 

Zážitkový teambuilding

Proč chodit na bowling, když se můžete naučit zachránit život?

Teambuildingové aktivity pomáhají zlepšit komunikaci napříč firemním kolektivem a přináší upevnění pracovních vztahů

Vyvedeme vaše zaměstnance z jejich komfortní zóny a připravíme jim neopakovatelný zážitek ve formě řešení reálných situací. Co přesně bude obsahem teambuildingu a jak dlouho bude trvat záleží jen na domluvě. 

Dokážeme reálně simulovat dopravní nehody, pády z výše, zasažení elektrickým proudem a jiné situace, u kterých může dojít ke zranění.  

Překonávání těchto zátěžových situací posouvá osobní hranice, posiluje sebejistotu a odstraňuje strach z pomoci někomu jinému.

Místo realizace: kdekoliv v ČR

Cena: individuální dle rozsahu

Teambuilding, který má opravdový smysl…

Zážitkový teambuilding první pomoci
Jedinečné zážitky v podobě reálně vypadajících situací. Spousta adrenalinu, soutěžení a emocí v jednom.

Co na kurzy pro firmy říkají jejich účastníci?

Náš tým Fitness Clinic před nedávnem absolvoval školení první pomoci u FAS. Mohu je doporučit – skvělí lektoři, praktické zaměření, spoustu názorných ukázek, nácvik na figurinách, týmová práce a hlavně mnoho cenných informací. Děkujeme 😊👍

Lea Vršecká
Zakladatelka a majitelka FITNESS CLINIC

Absolventka kurzu:
První pomoc prakticky

Sbor dobrovolných hasičů děkuje lektorům FAS za kurz první pomoci. Teoretická část vedená naprosto skvěle a praktická část zaměřená na popáleniny a autonehodu byla díky skvělému maskování úrazů zcela autentická. Vřele tento tým doporučujeme, jsou profici a své zkušenosti umí skvěle předat.

Šárka Przeczková
Starostka SDH Komorní Lhotka

Absolventka kurzu:
Zážitková první pomoc

Co vás nejčastěji zajímá?

Ideální je, když se školení realizuje přímo na daném pracovišti. Má to jednu obrovskou výhodu, a to je ta, že lze s účastníky nacvičovat postupy tak, jak by je dělali za normálních okolností. Existuje spousta faktorů, které ovlivňují správné postupy první pomoci. Už jen u samotného příjezdu záchranné služby je potřeba vyřešit například kdo je bude čekat? Kde? Máte dveře na kartu? Kdo jim je otevře? Pojedou výtahem ? Nebo jen po schodech?  

V případě, že ale nemáte možnost realizovat školení u vás, nabídneme vám dostupné učebny, které jsou co nejblíže k vám.

Doporučená délka školení s praktickým nácvikem je minimálně 3 hodiny, zážitkové školení nebo teambuilding ale může probíhat celý den. Všechno záleží jen na naší domluvě a obsahu školení.

Zaměstnavatel je dle § 102 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů, povinen zajistit a určit podle druhu činnosti a velikosti pracoviště potřebný počet zaměstnanců, kteří zajišťují poskytnutí první pomoci. Což znamená, že není potřeba proškolit všechen personál ale postačí pouze jeho část. Na osoby, které pak budou u zaměstnavatele evidovány jako proškolené, se v případě potřeby budou ostatní obracet. Pokud se rozhodnete proškolit pouze určitou část zaměstnanců, myslete na jejich nahraditelnost. Doporučujeme vám z důvodu možných dovolených, nemoci či odchodu těchto osob zvolit opravdu větší počet osob. 

Plnění této povinnosti bývá předmětem kontrol státních orgánů. (§ 102 odst. 6, § 103 odst. 1 písm. g) a j) zák. č. 262/2009 Sb., zákoníku práce).

 

Na základě proběhlého školení je všem účastníkům předáno osvědčení o jeho absolvování. Pro zaměstnavatele pak vydáváme potvrzení o realizaci školení včetně prezenční listiny.

Záleží na tom, jaké vzdělávací akce se budete účastnit. Před samotnou realizací se domluvíme, kde a jak bude akce probíhat, a pro jistotu vám vše, včetně doporučení jak se připravit zašleme.

Zážitkové školení nebo teambuilding bude s největší pravděpodobností probíhat venku. A tak se v určitých situacích určitě zašpiníte od trávy, hlíny, nebo umělé krve. Buďte na to připraveni v pohodlném oblečení, u kterého vám nebude líto, když se zničí.

Během všech akcí pořizujeme jak fotografie tak video. Samozřejmě ale máte možnost odmítnout pořizování záznamu. V tomto případě stačí informovat lektora na místě.  Fotky slouží především pro vás na památku ale velmi zdařile snímky můžeme použít i pro naše účely buďto na webové stránky, sociální sítě nebo na propagační materiály. Pokud se tak stane, a vám to nebude vyhovovat, stačí nám dát vědět a my daný záznam smažeme. 

Víme, že každý má svou představu ideální podoby školení. Ozvěte se nám, a  my vaší představu rádi zrealizujeme.